Elementy składowe herbu
   

 Podziały tarczy herbowej
   

 Tynktury (barwy herbu)
   

 Korony rangowe
   

 Herby książąt śląskich
   

 Wielki herb Pomorza
 Zachodniego
   

 Podział administracyjny
 oraz herby województw
 i ziem I Rzeczpospolitej
   

SPIS  HERBÓW


A, B, C, D, F, G, H, J, K, L, Ł,

M, N, O, P, R, S, Ś, T, W, U, Z


* kolorem czerwonym zostały 
  oznaczone herby polskie
  przeniesione na Litwę w 1413 r.
  na mocy unii horodelskiej

 

   A  

 

  Awdaniec
     
   B  
    Bawola Głowa
    Bawół

 

  Bażeński

 

  Belina
    Berszten

 

  Białynia

 

  Bibersztyn

 

  Bogoria

 

  Bojcza

 

  Bonarowa

 

  Bończa

 

  Borch

 

  Bożeniec

 

  Brama
    Brandys

 

  Brinken

 

  Brochwicz
    Brodzic

 

  Brühl
    Byliny
     
   C  

 

  Cholewa

 

  Ciołek
    Czetric
     
   D  

 

  Dąb

 

  Dąbrowa

 

  Denhof

 

  Dębno

 

  Doliwa

 

  Dołęga
    Drogomir

 

  Drogosław

 

  Druck

 

  Drużyna

 

  Dryja

 

  Drzewica

 

  Działosza
     
   F  
    Fleming
     
   G  
    Gierałt

 

  Glaubicz

 

  Gliński

 

  Godziemba

 

  Gozdawa

 

  Grabie

 

  Gryf

 

  Grzymała
     
   H  
    Haugwitz

 

  Herburt

 

  Heydel

 

  Hipocentaur
    Hochberg

 

  Hołobok

 

  Hołownia
    Husarzewski
     
   J  

 

  Janina

 

  Jasieńczyk

 

  Jastrzębiec

 

  Jelita

 

  Jełowicki
    Jordan

 

  Junosza
     
   K  

 

  Kalinowa
    Karp

 

  Kietlicz

 

  Kierdeja

 

  Komar

 

  Kończyc
    Kopacz

 

  Korab

 

  Korczak

 

  Kornic

 

  Korwin

 

  Korybut

 

  Korzbok

 

  Kos

 

  Kosy

 

  Kościesza
    Kotuliński

 

  Kotwicz
    Kozioł
    Kroje
    Krokowski

 

  Kroszyński

 

  Krzywda

 

  Kurcz
     
   L  

 

  Larysza

 

  Laskarys

 

  Leliwa

 

  Leszczyc

 

  Lewart

 

  Lis

 

  Lubicz
     
   Ł  

 

  Łabędź

 

  Łada

 

  Łagoda

 

  Łodzia
     
   M  
    Manteuffel

 

  Massalski

 

  Mądrostki
    Mohyła

 

  Mora
     
   N  

 

  Nabram

 

  Nałęcz

 

  Nieczuja

 

  Niesobia

 

  Nowina
     
   O  

 

  Odrowąż

 

  Odwaga

 

  Odyniec

 

  Ogończyk

 

  Oksza

 

  Orla

 

  Ossoria

 

  Ostoja

 

  Ostrogski
     
   P  

 

  Pawęza

 

  Pilawa

 

  Plater

 

  Pobóg

 

  Podhorski

 

  Pogonia

 

  Pogoń Litewska

 

  Pogoń Ruska

 

  Pomian

 

  Poraj

 

  Półkozic
    Prawdzic
    Promnicz
    Prus I
    Prus II
    Prus III
    Przegonia
    Przerowa
    Przosna
    Przyjaciel
    Puchała
     
   R  
    Radwan
    Rawicz
 

  Roch I

 

  Roch II

 

  Roch III

 

  Rogala

    Rola
    Rolicz
    Rużyński
     
   S  
    Samson
    Sas
    Sołtyk
    Starykoń
    Strachwitz
    Strzemię
    Suchekomnaty
    Sulima
    Syrokomla
    Szaława
 

  Szeliga

    Szembek
    Szreniawa
     
   Ś  
    Ślepowron
    Świnka
     
   T  
    Tarnawa
    Topór
    Trąby
    Trzaska
    Trzywdar
     
   U  
    Unrug
     
   W  
    Wadwicz
    Waga
    Warnia
 

  Wąż

    Wczele
    Wedel
    Wejher
    Wieniawa
    Wieruszowa
    Wierzbna
    Wieże
    Wyssogota
     
   Z  
    Zabawa
    Zadora
    Zagłoba
    Zaremba
    Zbiświcz
    Zemsta
    Zgraja